Nasze osiągnięcia

 

SPORT
Brązowa Medalistka i druga wicemistrzyni Polski w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski w sportach halowych - kręglarstwo klasyczne; typowana do Kadry Polskich Juniorów Anna Bąk
2007 - 4 miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Poworzeniu Zaprzęgami Parokonnymi w Austrii (Marek Mazurek)
2010 - 3 miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Sztafetowych (Jakub Pasiewicz)
2010 - 2 miejsce w Zawodach Pływackich Dla Szkół Ponadgimnazjalnych w stylu dowolnym i klasycznym (Przemysław Bloch)
2010 - 2 miejsce w Zawodach Pływackich Dla Szkół Ponadgimnazjalnych w stylu dowolnym i motylkowym (Paulina Laska)
2012 - Finał Powiatu Świdnickiego Piłki Siatkowej Dziewcząt
2013 - 2 miejsce w Powiatowym Finale Plażowej Piłki Siatkowej Dziewcząt
2013 - 3 miejsce w Finale Powiatu Piłki Siatkowej Dziewcząt

WYDARZENIA CYKLICZNE
Gala Bożonarodzeniowa
Tradycje Stołu Wielkanocnego
Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości
Europejski Dzień Języków Obcych
Dzień Patrona Szkoły
 
OSIAGNIĘCIA ZSHT
2004 - Członek AEHT (Zrzeszenie Szkół Hotelarsko-Turystycznych)
2005 - Nawiązanie współpracy w Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu
2007 - Nawiązanie współpracy w Instytutem Turystyki Krajów Biblijnych w Nysie
2008 - Certyfikat jakości "Szkoła Przedsiębiorczości"
2011 - Projekt "Szkoła bez przemocy"
2014 - Statuetka Przedsiębiorczości za rok 2013
 
KONKURSY ORGANIZOWANE W SZKOLE
- Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
- Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
- Powiatowy Konkurs Turystyczny w ramach Dni Gór
- Szkolny Konkurs Hotelarski
- Szkolny Konkurs Mistrz Sztuki Kulinarnej
- Szkolny Konkurs Ortograficzny
- Szkolna Gra Miejska "Bieg po Świdnicy"
- Szkolny Konkurs Fotograficzny
 
SUKCESY W KONKURSACH
2006 - 2 miejsce w Powiatowym Konkursie "Nie zostanę bezrobotnym"
2007 - Grand Prix w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "Produkcik 2007" w Warszawie; reprezentowanie Polski na europejskim finale w Berlinie
2007 -Finalista Ogólnopolskiego Konkursu "Hotelarz Roku" w Kołobrzegu
2007 - 4 miejsce w Powiatowym Turnieju Przedsiębiorczości
2007 - 3 miejsce w Powiatowym Konkursie "Nie zostanę bezrobotnym"
2008 - 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Młody Mistrz Sztuki Kelnerskiej "
2008 - 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Młody Mistrz Sztuki Kulinarnej"
2008 - 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Kulinarna Gala Tur-Gastro-Hotel" we Wrocławiu
2008 - 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w ramach British & American Days w II LO w Świdnicy
2008 - Laureat Rejonowego Konkursu Recytatorskiego
2008 - 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Tkackiej w Turku i nagroda publiczności
2008 - 2 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski w "Solo-Disco Dance"
2008 -  2 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca "Zimowa Fiesta" Zespołu Apogeum
2005-2009 - Finaliści Olimpiady Młodych Barmanów w Warszawie
2005-2009 - 2 i 3 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Aranżacji Stołu Okolicznosciowego "Tur-Gastro"
2005-2009 - Finaliści Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego w I LO w Świdnicy
2009 - Finaliści Ogólnopolskiego Konklursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "Produkcik 2009" w Warszawie
2009 - Finał I Olimpiady Hotelarskiej w Kołobrzegu
2009 - 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej
2010 - 3 miejsce w Dolnośląskim Konkursie Potraw Regionalnych "Powiedz mi co jesz, a powiem ci skąd jesteś" i udział w festiwalu "Europa na widelcu" z udziałem Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta
2010 - 1 miejsce w konkursie "Kulinarna Uczta Gastro-Hotel z Markiem Widomskim. Dania bankietowe i cateringowe OERLEMAM" w kategorii juniorów
2010 - 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Turystycznym "Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym - Góry Izerskie i Pogórze Izerskie.
2010 - 2 miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej
2011 - 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Języku Włoskim i Włoszech "Il Bel Paese"
2011 - Finał Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej "Arka"
2011 - 2 miejsce w konkursie o Powiecie Bergstrasse w ramach 10-lecia partnerstwa powiatów świdnickiego i Bergstrasse
2011 - 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
2012 - 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Języku Włoskim i Włoszech "Il Bel Paese"
2013 - 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Rytm Taniec Muzyka Ruch
2013 - 2 miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej
2013 - 3 miejsce w Konkursie nt. funduszy europejskich "Euromania" na etapie wojewódzkim. Finał imprezy na szczeblu ogólnopolskim w ramach akcji Fundusze Europejskie - Polska Korzysta.
2013 - 1 miejsce i Grand Prix w konkursie Najlepsze WWW Powiatu Świdnickiego.
2013 - 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Turystycznym - Góry Wałbrzyskie
2013 - Finał Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego Monin Cup Junior 2013.
2014 - 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Rytm Taniec Muzyka Ruch i Puchar Dyrektora III LO w Świdnicy