Szczegóły aktualności

21.03.2011 - Wiosenny przegląd szkolnych talentów

Samorząd Uczniowski z p. Agnieszką Michalską i Joanną Dolińską-Romanowicz dał okazję uczniom do podzielenia się swoimi zainteresowaniami i zdolnościami.

Nie było wygranych ani przegranych. Wszyscy uczniowie prezentujący swoje talenty wykazali się odwagą, bo nie zawsze łatwo jest pokazać swoje umiejętności czy hobby, przeczytać własne wiersze, zaśpiewać czy zatańczyć przed szerszą publicznością.

     

Jako pierwsi wystąpili Rafał Żarczyński, czytając swoje wiersze przy akompaniamencie gitary Gracjana Zająca. Muzyka jest mocną stroną uczniów ZSHT, czego dowodem jest występ Paulina Mądrzak, Anity Bigus i Dominiki Wiącek. Recytację wiersza "Old Boy" w języku angielskim zaprezentował Przemysław Dłutkowski.

  

Śpiew śpiewem, ale najwięcej muzycznych emocji wywołał taniec Klaudii Wilk i pokaz stylu c-walk w wykonaniu Kingi Kiliszewskiej i ucznia ZSBE - Macieja Dziedzica. Gracjan Zając oprócz umiejętności gry na gitarze, pokazał również swoje zdolności beatboxowe - po prostu człowiek orkiestra.

     

Zdolności plastyczne zaprezentowały Katarzyna Bieszczad, Anna Popowicz, Natalia Pawiłowicz i Katarzyna Górska. Ta ostatnia otrzymała z rąk p. dyr. Aldony Liszki nagrodę i dyplom za najlepszy projekt exlibrisu - logo biblioteki szkolnej. Swoje fotografie zaprezentowała Sandra Grobelna. Kolekcjonerską pasją podzieliła się z nami Joanna Kawałkowska - pasjonatka wszystkiego związanego z krowami: łaciate stroje, kubeczki, maskotki, parasole i wiele innych przedmiotów.

W klimat średniowiecza wprowadzili nas Krzysztof Bartnicki, Grzegorz Falkiewicz i Krzysztof Falkiewicz. Zaprezentowali ubiór i uzbrojenie Bractwa św. Jana Chrzciciela z Jerozolimy. Uczniowie i nauczyciele mogli przekonać się, jak ciężka jest rycerska zbroja i jak wygląda walka na miecze i topory.

Pewnie większość uczniów zgodzi się z tym, że co roku powinien odbywac się przegląd talentów.

Dodano: 07-04-11
Źródło: ZSHT Świdnica
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane