Szczegóły aktualności

24.01.2011 - Hotelarka szkołą bez przemocy

W listopadzie 2010 dołączyliśmy do projektu Szkoła bez przemocy. W ramach projektu realizujemy szereg działań. Udział w V edycji "Szkoły bez przemocy" rozpoczęliśmy od działań wolontaryjnych i spotkań z rodzicami.

Pomagamy dzieciom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych "Serce". Organizujemy im czas wolny oraz pomagamy w odrabianiu lekcji i nauce.
 
W listopadzie rozpoczęliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek, z których fundusze przeznaczymy na rehabilitację Michała Cymermana chorego na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a.
Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zbiórce darów dla ofiar powodzi z miejscowości Opolno Zdrój.

W szkole od listopada 2010 funkcjonuje Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi przy Parafialnym Klubie HDK „Kropla Życia”. Uczniowie zaangażowani w prace Koła regularnie uczestniczą w akcjach oddawania krwi.
 
Regularnie odwiedzamy wychowanków Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej oraz Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu, gdzie przekazujemy artykuły pierwszej potrzeby oraz organizowaliśmy paczki mikołajkowe dla dzieci.
 
Raz w tygodniu odwiedzamy pacjentów szpitala Latawiec w Świdnicy w ramach współpracy z Ligą Kobiet Polskich. Pomagamy pacjentom przetrwać ciężkie chwile wspomagając ich dobrym słowem i w pełni oddanym sercem.
 
W grudniu 2010 uczestniczyliśmy w Światowym Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International. Dla nas jest to dobra lekcja życia, która wskazuje nam drogę prawidłowych wyborów w życiu.
 
Organizujemy zbiórki niezbędnych artykułów dla potrzebująch z naszej szkoły i nie tylko. Ostatnią akcją była zbiórka ubranek, pościeli, wózka i artykułów codzienngo użytku dla dziecka jednej z uczennic, która straciła większość dobytku w pożarze. W ten sposób możemy pomagać innym ludziom w potrzebie jednocześnie rozbudzając w naszych wnętrzach pozytywne emocje i prawidłową reakcję na krzywdę innych.

6-9 grudnia 2010 w ramach obchodów Tygodnia Wolontariatu wzięliśmy udział w Dniu Wolontariusza. Tego dnia wolontariusze spotkali się z p. Elżbietą Dudziak, prezesem Ligi Kobiet Polskich i koordynatorem działań wolontariackich na terenie szpitala Latawiec w Świdnicy oraz z księdzem Pawłem Pleśnierowiczem, Diecezjalnym Duszpasterzem i wiceprezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi Kropla Życia im. Maksymiliana Marii Kolbe przy Parafii Katedralnej w Świdnicy, opiekunem Szkolnego Klubu HDK.

Podczas spotkań uczniom przybliżono idee bezinteresownych działań na rzecz potrzebujących i podsumowano dotychczasową pracę. Powstała również gazetka tematyczna z okazji Tygodnia Wolontariatu.
W grudniu 2010 szkoła zorganizowała w ramach pedagogizacji rodziców szkolenie związane z zagrożeniami płynącymi z Internetu.
 
W styczniu 2011 wzięliśmy udział w corocznej kweście ulicznej jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Zgłosiliśmy swój udział w konkursie dla wolontariuszy na najlepszy projekt wolontaryjny. Nasz projekt nosi nazwę "Leczymy słowem i uśmiechem". Celem akcji jest niesienie pomocy duchowej ludziom przebywającym na oddziałach szpitala Latawiec, wspieranie ich w trudnych chwilach i niesienie dobrego słowa próbując zastąpić bliskich i sprawić, że na ich twarzach pojawi się uśmiech. Prowadzimy rozmowy, które pomagają chorym chociaż na chwilę zapomnieć o ich codziennych problemach oraz zmotywować ich do walki z chorobą i nastawić ich do pozytywnego spojrzenia na otaczający ich świat i trudną sytuację. Projekt jest realizowany przy współpracy z Ligą Kobiet Polskich.
 
Staramy się wkładać w nasze działania całe nasze serca oraz wolny czas. Zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji pacjentów, w pełni angażujemy się emocjonalnie i duchowo przekazując im naszą pozytywną energię i dobrą karmę, która działa w obie strony.

Dodano: 03-03-11
Źródło: ZSHT Świdnica
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane