Szczegóły aktualności

22.12.2010 - Cicha noc w szkolnych murach

Inaczej niż w zeszłym roku świętowaliśmy Boże Narodzenie. Jasełka mieliśmy okazję oglądać podczas bożonarodzeniowej gali, natomiast dzisiaj śpiewaliśmy kolędy.

Do wspólnego śpiewania zachęcał ksiądz Paweł Pleśnierowicz i przewodniczący Samorządu Szkolnego Krzysztof Bartnicki. Wkrótce okazało się, że nikogo nie trzeba było namawiać do śpiewania kolęd - szkolna aula trzęsła się od dźwięków Przybieżeli do Betlejem czy Pójdźmy wszyscy do stajenki.

Wspólne świętowanie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie p. Agnieszki Michalskiej - opiekunki Samorządu Szkolnego i klasy 1a - teksty kolęd były dostępne dla wszystkich.

W światecznej atmosferze uczennica naszej szkoły - Ewa Podwińska - odebrała z rąk p. dyrektor Aldony Liszki Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje Prezes Rady Ministrów jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

Dodano: 22-12-10
Źródło: ZSHT Świdnica
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane