Szczegóły aktualności

22.10.2010 - Powiatowy Konkurs Turystyczny

Jak co roku w ramach "Dni Gór" w naszej szkole organizowany jest Powiatowy Konkurs Turystyczny "Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym". Tematem tegorocznej edycji konkursu były Góry Izerskie i Pogórze Izerskie.

Gościem konkursu był p. Arkadiusz Lipin - redaktor serwisu internetowego www.goryizerskie.pl. IV edycję, zorganizowaną przez p. Marcina Niemczyka i p. Martę Kamińską, uroczyście rozpoczęła p. dyr. Aldona Liszka oraz w imieniu Starosty Świdnickiego, p. Anna Borowska - dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Jury w składzie: p. Marta Kamińska, p. Arkadiusz Lipin, p. Renata Dziurla, p. Małgorzata Kolano, p. Jacek Bernacki i p. Aleksandra Dudek miało za zadanie wyłonić  zwycięzców w dwóch etapach, w kategoriach szkoły gomnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestnicy konkursu i zgromadzona w auli szkolnej publiczność obejrzeli prezentację p. Arkadiusza Lipina dotyczącą krajobrazu Gór Izerskich i historii osadnictwa na ich obszarze.

Własne prezentacje przygotowali również uczniowie, zakwalifikowani do II etapu konkursu. Każdy, kto z uwagą oglądał poszczególne wystąpienia, z pewnością wzbogacił swoją wiedzę o Górach Izerskich. Uczestnicy konkursu podzielili się z widownią różnymi ciekawostkami i zachęcali do odkrywania piękna górskich krajobrazów naszego regionu.

Według jury najlepsze prezentacje przedstawili:

Alicja Szczepaniak - I miejsce w kat. gimnazjum
Natalia Dziadura - I miejsce w kat. szkoły ponadgimnazjalne
Angelika Balcerzak - wyróżnienie w kat. szkoły ponadgimnazjalne

Reprezentant naszej szkoły - Krzysztof Bartnicki - zajął III miejsce.

Autorzy najlepszych prezentacji otrzymali upominki i zaproszenie do współpracy z serwisem www.goryizerskie.pl.

 

 

Dodano: 26-10-10
Źródło: ZSHT Świdnica
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane