Szczegóły aktualności

Konkurs w 10-rocznicę śmieci Ireny SendlerowejW tym roku mija 10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej, nazywanej Matką Dzieci Holocaustu. Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm RP ustanowił 2018 rokiem warszawianki, która podczas okupacji z getta zdołała wraz z współpracownikami wyprowadzić 2,5 tysiąca żydowskich dzieci.

Portal Swidnica24.pl zaprasza uczniów Państwa Szkoły do udziału w konkursie, którego mottem są słowa Ireny Sendlerowej: „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę”. Czym to wezwanie jest we współczesnym świecie? Co oznacza dla młodych Polaków z roku 2018?Prace nadsyłane na konkurs powinny mieć charakter eseju oraz zawierać odniesienie do życia i dzieła Ireny Sendlerowej. Nagrodą dla wszystkich uczestników będzie książka „Listy w butelce” i spotkanie z jej autorką, Anną Czerwińską-Rydel, która 22 marca będzie gościła w Świdnicy.

Nagrodą dla autorów trzech najlepszych esejów będzie dwudniowy wyjazd wraz z opiekunem do Warszawy na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Nad konkursem patronat objęli RPD Marek Michalak oraz córka Ireny Sendlerowej Janina Zgrzembska.

Dodano: 01-03-18
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane