Szczegóły aktualności

02.12.2017 - Nasze szkolne schronisko ze złotym medalem


W dniach 01-03 grudnia 2017 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie odbyło się podsumowanie 57 edycji Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. W tegorocznym współzawodnictwie udział wzięły 162 schroniska z całej Polski. Wyróżnionych zostało 61 obiektów w dwóch kategoriach: schronisk całorocznych i schronisk sezonowych.


Konkurs został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych, który ma na celu poprawę w schroniskach młodzieżowych: warunków sanitarno – higienicznych, zapewnienie najlepszej jakości usług noclegowych i poza noclegowych, dbałość o estetykę wnętrz i najbliższego otoczenia, właściwą informację krajoznawczo – turystyczną oraz działalność dydaktyczno – wychowawczą.

 

Na galę rozstrzygnięcia 57 edycji konkursu zostali zaproszeni nagrodzeni dyrektorzy i kierownicy schronisk młodzieżowych z całej Polski. Schronisko Młodzieżowe w Świdnicy reprezentowały: dyrektor ZSHT w Świdnicy p. Aldona Liszka – Urbańska oraz kierownik gospodarczy SSM p. Ilona Rutkowska. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 02 grudnia 2017 r. w MDSM w Krzyżowej, zostały z rąk Prezesa PTSM p. Waldemara Domarańczyka wręczone wyróżnienia dla schronisk w stopniu złotym, srebrnym oraz brązowym. Nasze schronisko otrzymało w tym roku najwyższe złote wyróżnienie. Jest to już kolejna nagroda przyznana przez PTSM dla Schroniska w Świdnicy – srebrne wyróżnienie zdobyliśmy w 2010 r. i 2014 r. Cieszymy się bardzo z przyznanej nagrody, która świadczy o wysokim standardzie naszego schroniska oraz poziomie świadczonych w nim usług.

 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Świnicy działa od lat przy Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Jest obiektem I kategorii posiadającym 82 miejsca noclegowe zarówno w pokojach o podstawowym jak również podwyższonym standardzie. Do dyspozycji naszych gości oddajemy świetlicę wyposażoną w sprzęt RTV, kuchnię samoobsługową, jadalnię na 70 osób, pomieszczenie na sprzęt turystyczny. Natomiast recepcja świadczy usługi na poziomie europejskim. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym schroniskom.

Dodano: 11-12-17
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane