Szczegóły aktualności

16.12.2016 - W świątecznym klimacie w Galerii ŚwidnickiejZłoto, srebro, czerwień zieleń i biel - te barwy dominowały podczas tegorocznego konkursu aranżacji stołów bożonarodzeniowych. W finale rywalizowało 12 zespołów.

Pierwszy etap miał miejsce w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Kanonierskiej. W tamtejszej sali konsumpcyjnej od 6 do 9 grudnia, uczniowie klas trzecich projektowali i komponowali aranżacje pod okiem pani Emilii Młynarczuk, Ewy Rudownik, Urszuli Żemojcin-Kowalskiej i Magdaleny Kołodziejczyk. Każda grupa była oceniana ze względu na ubiór, postawę, wypowiedź i oczywiście przygotowanie stołu.Tegoroczny finał konkursu odbył się w Galerii Świdnickiej, dzięki czemu wielu mieszkańców miasta i okolic mogło zobaczyć i ocenić kompozycje przygotowane przez uczniów świdnickiej hotelarki. Nad przebiegiem imprezy czuwały panie Emilia Witkowska, Agnieszka Michalska oraz Izabela Piętka. Wydarzenie tradycyjnie obserwowało grono pedagogiczne ZSHT z panią dyrektor Aldoną Liszką-Urbańską.Laureaci:

I miejsce: Weronika Hulecka i Anna Dąbrowska
II miejsce: Emilia Laske i Paulina Konarska
III miejsce: Natalia Horadczuk i Sebastian Sienkiewicz


Zwycięska para otrzymała 163 głosy, 2 miejsce - 137 głosów, 3 miejsce - 133 głosy. W sumie ponad 400 osób oddało 1301 głosów. To z pewnością świadczy o atrakcyjności festiwalu, zwłaszcza, że festiwal odbywał się w środku tygodnia, kiedy klientów jest dużo mniej niż w weekend. Finałowa trójka zaprezentuje się we wtorek, 20 grudnia w hotelu Esperanto podczas Gali Bożonarodzeniowej, gdzie władze starostwa oraz dyrekcja szkoły wręczą zwycięskim drużynom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Dodano: 21-12-16
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane