Szczegóły aktualności

06.12.2016 - Festiwalowo w Dniu św. MikołajaW Mikołajki, 6 grudnia 2016r. gościliśmy 28 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych oraz kółek muzycznych z powiatu świdnickiego podczas XIV edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Wykonawcy mieli możliwość zaprezentowania wysokie umiejętności językowych i muzyczno-wokalnych, zrealizowania własnych pasji oraz kulturowej samorealizacji.

Festiwal rozpoczął się walcem do utworu Leonarda Coehna "Take this waltz" w wykonaniu tancerzy, uczniów naszej szkoły: Katarzyny Filipek, Barbary Kowalskiej, Marcela Podgórskiego oraz Aleksa Kamińskiego. Uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor, Aldona Liszka-Urbańska. Gościliśmy pana Zygmunta Worsę, Wicestarostę Powiatu Świdnickiego, oraz przedstawicieli biur poselskich Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, Agnieszki Kołacz- Leszczyńskiej oraz Tomasza Siemoniaka.

Jury w składzie: Łukasz Lesiów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, Daria Globisz - uczennica Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy, Leokadia Kasprzycka z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, Renata Świderska z Zespołu Szkół w Strzegomiu i Jolanta Musiał z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy zgodnie przyznali, że poziom był bardzo wysoki. Wyniki przedstawiają się następująco:

 I miejsce: Angelika Lech ze Studia Muzycznego "Katharsis" w Świdnicy za wykonanie piosenki "Seven nation army"

II miejsce: Joanna Mirowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki "Make you feel my love"

III miejsce: Ewelina Jursza ze Studia Muzycznego "Katharsis" w Świdnicy za wykonanie piosenki "Hurt"


Wyróżnienia jury: Emilia Stempin z Zespołu Szkół w Strzegomiu za wykonanie piosenki "Love on the brain" Szymon Wiraszka z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki "If you never want to be in love" Klaudia Zyska z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki "Alarm".

Wyróżnienia przyznane przez panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką, poseł na Sejm RP, panią Agnieszkę Kołacz- Leszczyńską, poseł na Sejm RP oraz pana Tomasza Siemoniaka, posła na Sejm RP: Eleni Theodosiadou z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki "Santa Baby" Katarzyna Podhalicz z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy za wykonanie piosenki "The big bang" Żaneta Włudyga z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy za wykonanie piosenki "No one". Posłowie ufundowali też jedną z nagród przyznanych Angelice Lech za I miejsce.

Publiczność porwały wykonania "Let it snow" zespołu wokalnego "Elektryczne Jarzębiny" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy oraz "Give me your love" zespołu wokalnego "Next" z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych. Wykonawcy otrzymali nagrody publiczności w postaci słodyczy. Nasi sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy, pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka - poseł na Sejm RP, pani Agnieszka Kołacz- Leszczyńska - poseł na Sejm RP, pan Tomasz Siemoniak - poseł na Sejm RP, Sławoj Starobrzyński, wydawnictwo Oxford University Press, wydawnictwo Pearson, kino Cinema 3D w Świdnicy.

Z niecierpliwością oczekujemy na jubileuszową XV edycję w przyszłym roku Gratulujemy wszystkim uczestnikom oryginalnych wykonań a tym występującym po raz pierwszy przełamania tremy i wewnętrznych oporów przed występami publicznymi. Dziękujemy opiekunom, którzy bardzo sumiennie przygotowali swoich podopiecznych. Gratulujemy laureatom. Organizatorzy: Agnieszka Michalska, Bożena Domagała, Katarzyna Błaszczyk i Robert Karwowski.

Obsługę fotograficzną i filmową zapewniły uczennice ZSHT: Aleksandra Toporowska, Dominika Klecka i Kaja Podolak.

Dodano: 15-12-16
Źródło: A. Michalska
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane