Szczegóły aktualności

Miejsce przyjazne wolontariuszomUczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach wolontariackich w ramach konkursu Miejsce przyjazne wolontariuszom, zorganizowanego przez świdnickie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Głównym celem warsztatów było promowanie idei wolontariatu w szkole.

Z ramienia organizatora gościliśmy panią Natalię Glebę, która obserwowała i oceniała naszą pracę.

Zajęcia zaczęły się od krótkiej inscenizacji prezentującej równolegle dwie możliwe drogi życiowe. Jedna prezentowała Patrycję „Duszę”, która poświęciła się akcjom wolontariatu i realizowała swoje pasje. Druga droga opowiadała o Patrycji „Marudzie”, która marnowała większość czasu i nie miała żadnych zainteresowań ani pomysłów na swoją przyszłość. W przedstawieniu wzięły udział osoby z klasy 1 gt: Natalia Klima, Kamila Piotrkoska, Diana Friebe, Natalia Kasztelan, Marcel Podgórski, Łukasz Stefański.Podczas warsztatów uczestnicy tworzyli potencjalnego wolontariusza ze względu na jego uczucia, działania, myśli, i miejsca, w których pomaga. Określali też na podstawie swoich cech, do jakiego typu akcji się nadają.

Drugą część warsztatów poprowadziła pani Urszula Tupcik-Szymańska z Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Opowiadała o charakterze pomocy w stowarzyszeniu i dyskutowała z uczestnikami i różnych aspektach pracy wolontariusza. Warsztaty przygotowała i poprowadziła opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Agnieszka Michalska.

Dodano: 05-12-16
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane