Szczegóły aktualności

13.10.2016 - W Dniu Edukacji NarodowejŚwięto polskiej oświaty, popularnie zwane Dniem Nauczyciela miało w tym roku dwojaki charakter. Oprócz świętowania, odbyła się debata kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski zorganizował I Samorządową Debatę Wyborczą przed wyborami Przewodniczącego SU. W debacie wzięli udział kandydaci: Witkoria Sarlej z kl. 1g, Sandra Talaga z kl. 2t, Marta Kuszel z kl. 3a, Bartłomiej Mikuła z kl. 2h, Sebastian Sienkiewicz z kl. 3a oraz publiczność reprezentowana przez uczniów i nauczycieli. Debatę poprowadziła sprawnie Weronika Hulecka z kl. 3g.

Kandydaci przedstawili swoje propozycje wyborcze i zadawali sobie nawzajem pytania. Następnie odpowiadali na pytania publiczności. Po raz pierwszy wszyscy uczniowie mogli bezpośrednio zaangażować się w kampanię wyborczą zanim wrzucili swój głos wyborczy do urny. Pytania, jakie zadawali, były zasadne i wymagały od kandydatów nie lada kreatywności, pomysłowości i wysiłku intelektualnego. Uczyliśmy się demokracji i słusznych wyborów. Debatę podsumują wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Tuż po debacie samorządowej uroczyście świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Uczniowie złożyli życzenia i wręczyli kwiaty nauczycielom i pracownikom szkoły oraz schroniska. Pani dyrektor Aldona Liszka-Urbańska podziękowała za ten gest, odczytała życzenia okazjonalne i wręczyła nagrody dyrektora szkoły. W części artystycznej nauczyciele i uczniowie zmierzyli się na wesoło z pytaniami w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Samorząd Uczniowski życzy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły i schroniska owocnej pracy i wytrwałości w tym roku szkolnym

Dodano: 18-10-16
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane