Szczegóły aktualności

12.10.2016 - Karkonosze bez tajemnicPo raz dziesiąty w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy zorganizowany został Powiatowy Konkurs Turystyczny - Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym. Tematem tegorocznej edycji były Karkonosze.

Wydarzenie, związane z odbywającymi się w Świdnicy Dniami Gór Piotra Snopczyńskiego, zostało przygotowane przez nauczycieli hotelarki: pana Marcina Niemczyka, Łukasza Soboczyńskiego i Piotra Fareja.Konkurs uroczyście otworzyli pani dyrektor ZSHT Aldona Liszka-Urbańska, Anna Borowska - dyrektor Biura ds. Europejskich i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Piotr Snopczyński - świdnicki himalaista i organizator Dni Gór.W opinii uczestników, rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie i mimo trudnych pytań testowych, wszyscy uczniowie pomyślnie przebrnęli przez część pisemną.


W przerwie uczniowie mogli obejrzeć film o tematyce górskiej oraz skorzystać z poczęstunku, przygotowanego przez uczniów klasy gastronomicznej pod kierunkiem pani Urszuli Żemojcin-Kowalskiej i Magdaleny Kołodziejczyk. Następnie przedstawili autorskie prezentacje na temat Karkonoszy.Według jury najlepszymi okazali się ...

... w kategorii gimnazjum:

1. Zuzanna Kawiak
(Zespół Szkolno-Przedszkolny Gimnazjum w Jaroszowie)

2. Aleksandra Kośna
(Katolickie Niepubliczne Gimnazjum w Świdnicy)

3. Natalia Męczywór
(Katolickie Niepubliczne Gimnazjum w Świdnicy)

... w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. Zuzanna Kornaś
(Zespół Szkół w Strzegomiu)

2. Natalia Kawka
(II LO w Świdnicy)

3. Natalia Kuc
(Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy)Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Dodano: 17-10-16
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane