Szczegóły aktualności

09.04.2016 - O równowadze w organiźmieGrupa uczniów z klasy 2G i dwóch z klasy 3G pod opieką pani Ewy Rudownik wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia. Podczas imprezy, zorganizowanej w Galerii Świdnickiej, uczniowie poprzez dobrą zabawę i w humorystyczny sposób tłumaczyli zainteresowanym problem równowagi kwasowo-zasadowej.

Oprócz tego zachęcali do zdrowszego trybu życia, udzielali rad dotyczących żywienia, diety, radzili jak budować dania, aby zachowały wszystkie składniki odżywcze i zachęcali do bycia bardziej aktywnym fizycznie.


Uczniowie oprócz promowania zdrowego trybu życia przygotowali  bardzo dobrą sałatkę z komosy, pestek dyni, ogórków, pomidorów koktajlowych i brokułów. Danie, którego działaniem jest odkwaszanie organizmu, zostało sporządzone według przepisu pana Sebastiana Krzywdy.


Uczniowie klasy 2G pod opieką pani Emilii Młynarczuk zachęcali do przyjścia 08.06.2016 na świdnicki Rynek, na którym ma odbyć się festyn Czas na zdrowie. Podczas imprezy promowana będzie ekologiczna żywność, przygotowywane zdrowe dania i napoje.
Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tym festynie, zawsze można się czegoś dowiedzieć i nauczyć.

Dodano: 13-04-16
Źródło: Michał Musiał
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane