Szczegóły aktualności

08.03.2016 - Zdrowe odżywianieKolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 105, odwiedziła Szkolne Schronisko Młodzieżowe, prowadzone przez naszą szkołę.

Dzieciaki miały okazje poznać ciekawe potrawy, mogące zastąpić popularne, niekoniecznie zdrowe przysmaki, takie jak frytki z ketchupem, czy słodkie napoje.

Prowadząca kulinarne warsztaty, pani Ewa Rudownik zaprezentowała uczniom podstawówki alternatywne, ciekawe, a przede wszystkim zdrowe potrawy i przekąski.

Młodzi gastronomowie przygotowali salsę pomidorową, pieczone ziemniaki z ziołami prowansalskimi, lemoniadę i świeży sok warzywno-owocowy.

Dzieci miały także okazję dowiedzieć się nieco o zasadach nakrywania do stołu i same przygotowały salę, w której kosztowały przygotowane przez siebie potrawy.

Uczniowie świdnickiej podstawówki uczestniczyli również w zajęciach dotyczących substancji słodzących w napojach. Dowiedzieli się o sztucznych i naturalnych substancjach słodzących oraz przeliczali zawartość cukru w różnych popularnych napojach.

Dodano: 10-03-16
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane