Szczegły aktualności

1.09.2015 - Teraz Cypr!Kolejny raz w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych rozpoczął się staż, tym razem  w ramach programu ERASMUS +. Realizujemy projekt: „Profesjonalizm w hotelarstwie i gastronomii jest naszym celem działania”.

Grupa stażystów: Alicja Ambroszkiewicz, Sylwia Dobrowolska, Jakub Janiak, Marlena Jawińska, Estera Jóźwik, Daria Komar, Karolina Kowalska, Olga Krekora, Natalia Ligas, Andrzej Plis, Maria Szumna i Jakub Woliński wraz z opiekunem Sebastianem Krzywdą udali się na Cypr. W Limassol rozpoczynają staż w czterogwiazdkowym Elias Beach Hotel należącym do sieci KANIKA Hotels&Resorts. To obiekty o  najwyższym poziomie usług hotelarskich gdzie uczniowie będą mieli możliwość poznania realiów pracy w hotelarstwie i gastronomii hotelowej na Cyprze. Stażyści będą pracować w hotelowej kuchni i restauracji, służbie pięter oraz  poznają tajniki pracy za barem.

W programie stażu są również wycieczki dające możliwość poznania kultury i atrakcji turystycznych Cypru. Pierwszy wyjazd w Góry Troodos za nami. Wjechaliśmy na Olimpus (1951 m  n. p.m.), z którego rozpościerał się piękny widok na całe góry. Góry Troodos kryją liczne klasztory i urokliwe wioski, w których życie płynie swoim bardzo wolnym rytmem. Dają one wytchnienie w porze letniej, kiedy temperatury nad morzem dochodzą do 40 stopni Celsjusza.

Dodano: 01-09-15
Źródło: S. Krzywda
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane