Szczegóły aktualności

18.12.2014 - Gala od morza do Tatr

Po raz piętnasty uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych przygotowali niezwykłe świąteczne spotkanie, podczas którego zaprezentowali swoje kulinarne umiejętności. Projekt edukacyjny Gale Bożonarodzeniowe realizowany jest w zespole szkół od 2000 roku.

Został on opracowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: Joannę Dudę i Sebastiana Krzywdę. Gale stały się tradycją szkoły co wzbogaciło ofertę edukacyjną ZSHT. Każda miała inną myśl przewodnią.

Korzystając z okazji życzenia świąteczne złożyli biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, proboszcz parafii ewangelicko - augsburskiej ks. bp Waldemar Pytel oraz proboszcz parafii prawosławnej w Świdnicy ks. Piotr Nikolski.
 
Gala zbiegła się z pięcioleciem partnerstwa między powiatami. Stąd pomysł aby uczniowie klasy drugiej technika żywienia i usług gastronomicznych wykonali dania świąteczne kuchni Pomorza, Tatr i Mazowsza. Profesjonalną obsługę zapewnili uczniowie klasy 2G i 3B. Dekoracje stołów i sali zapewnili uczestnicy kursu florystycznego organizowanego przez ZSHT.
 
Na stołach pojawiły się tradycyjne świateczne potrawy z różnych regionów Polski. Goście gali mogli spróbować jak smakują: pierogi z bryndzą i oscypkiem, karp smażony na maśle, schab pieczony w mleku z zalewą czekoladową czy barszcz z uszkami.
 
Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Joanna Duda, Emilia Młynarczuk, Ewa Rudownik, Urszula Żemojcin-KowalskaSebastian Krzywda.

Starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i pani dyrektor Aldona Liszka-Urbańska wręczyli nagrody za Festiwal Aranżacji Stołów Bożonarodzeniowych. W tym roku świąteczne pomysły na nakrycie stołów przedstawiali uczniowie klasy 3G.
Najlepsze aranżacje zaproponowały:
Fita Aleksandra i Wołowicz Karolina – I miejsce
Klęsk Justyna i Paruch Agata – II miejsce
Łętowska Roksana i Wołowicz Justyna – III miejsce
 
Gala odbyła się w Hotelu pod Wierzbą dzięki uprzejmości właścicieli – Państwa Makarewiczów.
 
Polecamy artykuły i zdjęcia w portalach:

Dodano: 19-12-14
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane