Szczegóły aktualności

28.11.2014 - Powiatowy Konkurs Turystyczny

Po raz ósmy w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych odbył się Powiatowy Konkurs Turystyczny Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym. Tematem tegorocznych zmagań były Góry Kaczawskie.

Na konkurs, zorganizowany przez pana Marcina Niemczyka, Martę KamińskąŁukasza Soboczyńskiego przybyło czternastu uczniów z jedenastu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystkich zebranych w budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Kanonierskiej przywitała pani dyrektor ZSHT Aldona Liszka-Urbańska.

Rywalizacja jak co roku przebiegała w dwóch etapach. W pierwszej części wszyscy uczestnicy konkursu rozwiązywali 45-minutowy test, składający się z trzydziestu pytań. Najlepsze 5 osób z gimnazjów i 5 ze szkół ponadgimnazjalnych znalazło się w etapie finałowym. Uczniowie przedstawili przygotowane wcześnij prezentacje na temat Gór Kaczawskich. Jury w składzie: Justyna Wójtowicz, Ewa Świło, Jacek Bernacki i Katarzyna Skąpska wyłonili zwycięzców.

Gimnazjum:
1. Aleksandra Kośna, Gimnazjum Katolickie w Świdnicy
2. Oliwia Skolimowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie
3. Aleksandra Drzewicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie
4. Oliwia Drozdowicz, Gimnazjum w Pszennie
5. Katarzyna Brodziak, Gimnazjum w Lutomi Dolnej

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Patrycja Pałka, II LO w Świdnicy
2. Rafał Mielczarek, Zespół Szkół w Śtrzegomiu
3. Gabriela Kuczyńska, ZSE w Świdnicy
4. Piotr Halczuk, ZSBE w Świdnicy
5. Paulina Szkwarek, IV LO w Świdnicy

Konkurs nie mógły się odbyć bez sponsorów, którymi byli Powiat Świdnicki, Gmina Świdnica oraz Sklep sportowy Ted, znajdujący się w Świdnicy przy ul. Siostrzanej.
Uczestnicy konkursu mogli skorzystać z poczęstunku, przygotowanego przez uczennice klasy 4GK pod kierunkiem pani Ewy Rudownik.

Dodano: 03-12-14
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane