Szczegóły aktualności

11.10.2014 - Dwudziestoletnia Hotelarka

Cała społeczność Zespołu Szkół Hotelarsko - Turystycznych i zaproszeni goście, świętowali dwudziestą rocznicę powstania szkoły. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 Mszą Świętą w Katedzre Świdnickiej.

Oficjalna część uroczystości odbyła sie w Teatrze Miejskim. Głos zabrali: starosta Zygmunt Worsa i wicestarosta Alicja Synowska, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Świdnicy Tadeusz Niedzielski oraz pani dyrektor ZSHT - Aldona Liszka-Urbańska. Wszyscy podkreślali, że Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych świetnie spełnia zadanie kształcenia fachowców, tak bardzo potrzebnych w sytuacji, kiedy przybywa ekskluzywnych hoteli. Wspomniano również o fakcie, że uczniowie naszej szkoły, podobnie jak patron - Tony Halik , są podróżnikami po Europie i świecie.

Zebrani w teatrze mogli również obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez uczniów i panią polonistkę, Agnieszkę Paprzycką. Nastepnie goście udali się na poczęstunek.

20-lecie szkoły nie mogłoby odbyc się bez jej byłych pracowników i absolwentów, którzy odwiedzili szkolne mury. W budynku Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych można było powspominać dawne czasy, przeglądając szkolne kroniki i rozmawiając, korzystając z poczęstunku w kawiarenkach, stylizowanych na pory roku.

Dodano: 24-11-14
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane