Szczegóły aktualności

10.10.2014 - Europasy rozdane

W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy zakończył się projekt Leonardo da Vinci.

W dniu 10 października w Starostwie Powiatowym w Świdnicy odbyła się uroczystość rozdania certyfikatów Europass Mobility dla uczestników projektu Hotelarstwo na Malcie jako szkoła życia zawodowego, realizowanego w ramach projektu Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo na zasadach programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci - projekty mobilności IVT 2013. 
 
Uczestnikami projektu byli uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych kierunków: technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych. Staż zagraniczny realizowany był na Malcie w trzech turach ( I tura - 17.09.2013 – 15.10.2013; II tura - 17.06.2014 – 15.07.2014; III tura - 19.08.2014 – 16.09.2014). Staże trwały miesiąc, w tym czasie młodzież zdobywała wiedzę i umiejętności związane z branżą hotelarsko-gastronomiczną. Poszerzała swoje umiejętności językowe, zwłaszcza język angielski zawodowy. Nie obyło się również bez lekcji podstaw języka maltańskiego. Miejscami staży były cztero i pięciogwiazdkowe hotele na Malcie i Gozo (Kempiński Resort & Spa Hotel, Grand Hotel, Ta Cenc Hotel, Paradise Bay Hotel, Riviera Resort & Spa Hotel, Ramla Bay Resort Hotel). Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali certyfikaty od pracodawców wraz z referencjami, które przydadzą im się w przyszłej pracy zawodowej.
 
W dniu 10.10.2014, dzień przed Jubileuszem 20-lecia szkoły z rąk zaproszonych gości: wicestarosty świdnickiego - pani Alicji Synowskiej, członka zarządu powiatu świdnickiego – pani Sabiny Cebuli, dyrektora HOT&R Conslting – pana George Schembri i dyrektora ZSHT – pani Aldony Liszki-Urbańskiej, młodzież otrzymała kolejny ważny certyfikat - Europass Mobilność w języku polskim
 i angielskim, który jest przepustką na polski i europejski rynek pracy. W trakcie spotkania młodzież, chcąc podzielić się wrażeniami przedstawiła prezentację multimedialną na temat przebiegu projektu. Uczniowie zgodnie przyznali, iż mimo trudnych momentów związanych z aklimatyzacją w nowej sytuacji i zmęczeniem wynikającym z pracy warto było uczestniczyć w projekcie. Młodzież podziękowała władzom powiatu świdnickiego, opiekunom projektu: pani Joannie Dudzie, Ewie Rudownik i Urszuli Żemojcin-Kowalskiej oraz panu Sebastianowi Krzywdzie za ogromne zaangażowanie i serce włożone w realizację projektu.
 
Merytoryczne i osobiste spostrzeżenia przekazał wszystkim obecnym pan George Schembri, który sam od ponad 40 lat jest związany z branżą hotelarsko-gastronomiczną. Pani dyrektor Aldona Liszka-Urbańska podkreśliła, że mamy jako szkoła ochotę rozwijać współpracę z panem Schembri. Tym samym w planach szkoły pojawią się kolejne projekty nie tylko dla uczniów ale także dla nauczycieli.
Foto: Estera Jóźwik
                                                                                                                                 

Dodano: 13-10-14
Źródło: S. Krzywda
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane