Szczegóły aktualności

11.06.2014 - Festyn Zdrowego Żywienia

W auli naszej szkoły odbył się Festyn Zdrowego Żywienia, zorganizowany i prowadzony przez siedmioosobową grupę Fitness Juice, pod przewodnictwem pani Ewy Rudownik i pana Sebastiana Krzywdy.

Zaprosiliśmy opiekunów i uczniów II LO i Szkoły Podstawowej Nr 105 w Świdnicy oraz przedstawicieli kilku firm, które wsparły naszą imprezę. Naszym zmaganiom przyglądali się również przedstawiciele wydziału zdrowia Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, by w asyscie przedstawicielek Fitness Juice  wziąć udział w ćwiczeniach ruchowych i pokazie judo oraz wykładzie na temat wartości odżywczej pektyn zawartych w owcach i warzywach.
 
Uczestnicy festynu mogli również obejrzeć filmy o zdrowym żywieniu i aktywnych formach spedzania wolnego czasu. Była też część konkursowa. W teście na temat zdrowego żywienia najlepiej zaprezentowali się uczeń II LO ze Świdnicy: Tomasz Nowak i uczennica SP Nr 105: Maria Maślukiewicz, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez firmy, które wsparły festyn. Gratulujemy!
 
Fitness Juice pragną podziękować wszystkim, którzy wsparli imprezę: 
Ewie Rudownik i Sebastianowi Krzywdzie  - za przygotowanie potraw z uczniami klasy 1G oraz prowadzenie imprezy,
Urszuli Żemojcin-Kowalskiej - za przygotowanie auli,
Izabeli Piętce - za obsługę techniczną,
Panom wuefistom - za udostepnienie sali sportowej,
Łukaszowi Soboczyńskiemu, Esterze Jóźwik i Ewie Lebodzie - za obsługę fotograficzną,
Katarzynie i Natalii Bardłowskim – za tajniki judo.
Dziękujemy również uczniom z klas 3A i 1G za przygotowanie potraw i obsługę gości. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyjść i bawić razem z nami.

fot. Estera Jóźwik

Dodano: 18-06-14
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane