Szczegóły aktualności

23-27.09.2013 - Dwunasty program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Od 23 do 27 września 2013 miała miejsce realizacja kolejnego, już dwunastego dwustronnego programu w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z naszą partnerską szkołą z Berlina OSZ Gastgewerbe.

W projekcie wzięło udział 23 uczestników z Niemiec ( klasa wyselekcjonowanych kucharzy) oraz 35 uczestników z Polski ( uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich). Uczestnicy spędzili 5 bardzo intensywnych dni, w których najważniejsze punkty programu dotyczyły wymiany doświadczeń zawodowych poprzez wykonywanie wspólnych zadań w grupach „mieszanych”.

W programie były wizyty w hotelach we Wrocławiu oraz w Pałacu Jugowice. Nie zabrakło elementów krajoznawczych. Uczestnicy byli zachwyceni urokami Świdnicy, kościołem Pokoju, podziwiali Wrocław i pozwolili się zauroczyć krasnoludkom wrocławskim. Na naszych gościach ogromne wrażenie wywarł pobyt w MDSM Krzyżowa wraz z historią tego miejsca oraz z obecną misją. Uwieńczeniem projektu było wspólne gotowanie polskich potraw oraz uroczysta kolacja podsumowująca program.

Goście byli usatysfakcjonowani polskim menu:, a przede wszystkim różnego rodzaju pierogami, oraz schabowym z kapustą. Wszyscy uczestnicy wysoko ocenili program i zaproponowali, by w kolejnych programach jeszcze więcej miejsca było przeznaczone na wspólne gotowanie. Już niedługo kolejne spotkanie w ramach naszej współpracy, na początku marca 2014 grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami pojedzie do Berlina.

Dodano: 09-10-13
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane