Szczegóły aktualności

26.09.2013 - Europejski Dzień Języków Obcych

W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych odbył się Europejski Dzień Języków pod nazwą „Gotowanie w wielojęzycznej Europie”.

Cztery zespoły, uczniowie klas drugich i trzecich zaprezentowały pokazy gotowania w językach obcych: dwa zespoły przygotowały typowe sałatki dla kuchni niemieckiej w języku niemieckim, jeden zespół przygotował na oczach widzów sandwicze angielskie w języku angielskim oraz czwarty zespół sporządził typowe przystawki włoskie w języku włoskim.


Efektem dobrej zabawy łączącej umiejętności gastronomiczne uczniów z językowymi jest czterojęzykowa broszura z przepisami na prezentowane potrawy. Ukoronowaniem imprezy była degustacja wykonanych potraw. Uczniowie przygotowali się do pokazów kulinarnych pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Michalskiej, Michała Mazura, Małgorzaty Tomczyk oraz Beaty Krzysztofik.

Uczestnikami imprezy oprócz uczniów i nauczycieli z naszej szkoły byli gościnnie uczniowie i opiekunowie ze szkoły partnerskiej w Berlinie, którzy realizowali w dniach 23-27. 09. 2013r dwustronny program wymiany polsko-niemieckiej w Świdnicy.

Dodano: 05-06-14
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane