Szczegóły aktualności

16.09.2013 - Targi w Lipsku

15-osobowa grupa uczniów klas drugich wraz z opiekunem Beatą Krzysztofik wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej na targi branżowe Gaeste w Lipsku w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków

UE „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć jeden z największych obiektów wystawienniczych w Europie. Targi Gaeste poświęcone były branży gastronomiczno-hotelarskiej. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać stoiska gastronomiczne dotyczące potraw regionalnych, nowoczesnego sprzętu i udogodnień stosowanych w gastronomii i hotelarstwie. Mieli też możliwość degustacji wielu kulinarnych, często oryginalnych przysmaków, a także obserwować dotyczące dekoracji stołów i sal bankietowych oraz prezentacje gotowania.
 
Kilku uczniów (Katarzyna Szczybura, Patrycja Kapłon, Andrzej Plis, Alan Klimczak, Ela Skupień i Gracjan Zając) podjęło się trudnego zadania, a mianowicie zgromadzenia materiałów do nakręcenia filmu o targach. W efekcie powstał półgodzinny film o targach w Lipsku „Gaeste”, zmontowany pod kierunkiem pana Łukasza Soboczyńskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Dodano: 09-10-13
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane