Szczegły aktualności

10-14.03.2013 - Jak co roku w Berlinie

Uczniowie ZSHT w Świdnicy zrealizowali kolejny program w ramach polsko-niemieckiej współpracy młodzieży. Już dziewiąty projekt w ramach dwustronnej współpracy młodzieży pomiędzy naszą szkołą

a OSZ Gastgewerbe w Berlinie został zrealizowany w dniach od 10 do 14 marca 2013 roku.
 
W programie wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Joanną Dudą oraz Beatą Krzysztofik.
 
Głównym celem programu był rozwój umiejętności zawodowych zarówno w zakresie obsługi gościa jak i gotowania. Uczniowie mieli wiele okazji do praktycznych ćwiczeń w tym zakresie. Brali czynny udział w zajęciach praktycznych w szkole, odbyli jednodniowe praktyki w Centrum Kształcenia Praktycznego w Berlinie oraz wspólnie przygotowali kolację złożoną z pięcioelementowego menu na podsumowanie projektu.
 
W programie nie zabrakło aspektów poznawczych. W pierwszym dniu projektu uczestnicy zwiedzali światowe targi turystyczne ITB, a w kolejnych dniach charakterystyczne miejsca w Berlinie oraz cztery hotele czterogwiazdkowe: Radisson, Park In, Melia i Sarotti Höfe.
 
Uczestnicy zaliczyli program do bardzo udanych. Mieli możliwość zdobycia wielu nowych umiejętności i doskonalenia znajomości języka niemieckiego. Poznali nie tylko Berlin lecz także Berlińczyków. Atmosfera grupy była bardzo pozytywna i sprzyjała wspólnej realizacji projektu oraz nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich.
 
Wszystko wskazuje na to, że współpraca z naszą partnerską szkołą z Berlina będzie się rozwijać z powodzeniem. Już zaplanowane jest kolejne spotkanie w ramach dwustronnej wymiany młodzieży w ostatnim tygodniu września w Świdnicy.
 
Spotkanie zostało dofinansowane przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie oraz przez Senat Berlina.
 

Dodano: 26-03-13
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane