Szczegóły aktualności

20.02.2013 - Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Już po raz jedenasty w murach Hotelarki gościła młodzież powiatu świdnickiego, dla której język niemiecki nie tak do końca jest językiem obcym. Tegoroczne zmagania językowe ...

koncentrowały się wokół zaprzyjaźnionego powiatu Bergstrasse.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. W tym roku udział wzięli uczniowie z dziewięciu szkół powiatu świdnickiego: I LO, II LO, III LO, IV LO w Świdnicy, ZS Ekonomicznych, ZS Mechanicznych, ZS Hotelarsko- Turystycznych w Świdnicy, ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie oraz ZS w Żarowie.
Zgodnie z regulaminem konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap to test pisemny, zawierający zagadnienia z trzech działów: 1. Wiedza ogólna o państwach niemieckojęzycznych, 2. Szczegółowa znajomość zagadnień na temat powiatu Bergstraße, 3. Zagadnienia leksykalne. Druga część to finał konkursu, w którym dziesięcioro laureatów przedstawiło prezentację multimedialną na temat: „ Das Beste aus Bergstraße” na temat osobliwości i zabytków partnerskiego powiatu.
Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy realioznawczej o krajach niemieckojęzycznych, chociaż zgodnie stwierdzili, iż test był bardzo trudny. Przyznali, że udział w konkursie to duże wyzwanie wymagające wielu przygotowań.
Spotkanie uświetniła obecność honorowych gości z powiatu partnerskiego: wicestarosty, pana Thomasa Metza oraz pani Ewy Redemann. Zaproszeni goście  z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w imprezie i wyrazili duże uznanie dla uczestników i organizatorów konkursu.
Podczas imprezy była okazja do wielu rozmów nieformalnych podczas przerwy kawowej oraz lunchu przygotowanych przez uczniów ZSH-T pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: S. Krzywdę, E. Rudownik, E. Młynarczuk.
Tradycyjnie udało nam się stworzyć niepowtarzalną atmosferę.
 
Organizatorkom udało się pozyskać licznych sponsorów. Dzięki temu laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody: 5-dniowe wycieczki do powiatu partnerskiego Bergstraße , zaproszenia na kolacje dla dwojga do restauracji Imbir oraz Pod Papugami , liczne nagrody książkowe oraz inne nagrody rzeczowe, takie jak: pendrive-y, torby, albumy, zakładki do książek, kubki, długopisy itp. Ponadto wśród zainteresowanych uczniów rozlosowano nagrodę specjalną: talon o wartości 400 zł na dowolny kurs językowy w szkole językowej Skirpol.
Sponsorami nagród byli: Starostwo Bergstraße, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Szkoła Językowa SKIRPOL, Wydawnictwa: Pearson, PWN, Księgarnia Językowa  Polanglo w Wałbrzychu, Klub Muzyczny Łaźnia – restauracja Pod Papugami, restauracja Imbir.
Organizatorami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego ZSH-T: Beata Krzysztofik i Małgorzata Tomczyk.
Lista nagrodzonych w konkursie:
I miejsce:      Joanna Jęczmień              I LO Świdnica
II miejsce:     Adrianna Niedźwiecka     II LO Świdnica
III miejsce:    Dawid Kielka                      III LO Świdnica
IV miejsce:   Małgorzata Schanee         III LO Świdnica
V miejsce:    Karolina Kowalska           IV LO Świdnica
VI miejsce:    Kornelia Kiepura                 I LO Świdnica
VII miejsce:   Claudia Krzyżak                  III LO Świdnica
VIII miejsce: Martyna Smarzyńska         III LO Świdnica
IX miejsce:    Martyna Stelmach               ZSE Świdnica
X miejsce:     Paweł Tarczyński                ZSE Świdnica
Uczniowie nagrodzeni za prezentacje:
1.    Stanisław Goleń
2.    Agnieszka Grubasz

Dodano: 06-03-13
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane