Szczegóły aktualności

18.12.2012 - Adam Mickiewicz wielkim ... smakoszem był [filmik]

Jak wielkim dziełem jest "Pan Tadeusz" - każdy wie. Ile potraw zostało wymienionych i opisanych w epopei Adama Mickiewicza - trudno zliczyć. Minęło 200 lat od momentu, w którym rozgrywa się akcja utworu.

Z tej okazji na tegoroczną Galę Bożonarodzeniową uczniowie naszej szkoły z panią Joanną Dudą i Sebastianem Krzywdą przygotowali potrawy staropolskie, wygladem i smakiem przywołujące ducha tamtych czasów.

Gości, wśród których znaleźli się m.in. starosta Zbigniew Worsa, biskup Adam Bałabuch, Sabina Cebula z zarządu powiatu, dyrektorzy świdnickich szkół, przywitała pani Joanna Duda: Dzisiejsze spotkanie daje nam szanse na przeżycie kilku miłych chwil, na rozmowę ze znajomymi, na zatrzymanie sie i smakowanie wspólnego doświadczenia, jakim jest wspólne biesiadowanie przy tych potrawach, które dla Państwa przygotowaliśmy.

Historię Gal Bożonarodzeniowych, organizowanych od trzynastu lat przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych przedstawił pan Sebastian Krzywda podkreślając, że wydarzenie to co roku odbywa sie pod innym hasłem.

Kilka słów wygłosił również biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch. Przypomniał on wszystkim zgromadzonym, że zbliżające się święta w swojej istocie są przede wszystkim Świętami Narodzenia Pańskiego.

Gości w temat tegorocznej gali wprowadzili uczniowie: Kinga Kiliszewska, Feliks Rodziewicz i Przemysław Dłutkowski. Zaprezentowano również nagranie fragmentów Pana Tadeusza, przygotowane przez Feliksa i Przemka w  szkolnej bibliotece i schronisku.

Galę uroczyście otworzyła pani dyrektor Aldona Liszka, zapraszając wszystkich gości do degustowania potraw.

 

 

Dodano: 18-01-13
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane