Szczegóły aktualności

28.11.2011 - Podbijamy fiordy Norwegii

W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika rozpoczął się projekt mobilności w ramach którego 9 uczennic wraz z opiekunem poleciało 16 listopada do norweskiego Brekstad.

Uczennice: Ewa Podwińska, Daria Dudoń, Katarzyna Brzyk, Monika Łabudzińska, Julia Badacz, Kalina Marciniak, Magdalena Pokrywka, Sandra Kuźniewska i Malwina Skiślewicz rozpoczęły staż w ramach programu Leonardo da Vinci w Orland Kysthotell. Opiekunem stażu jest p. Sebastian Krzywda.
Orland Kysthotell należy do średniej wielkości obiektów hotelowych. Dysponuje 59 pokojami o łącznej ilości ponad stu miejsc. Hotel specjalizuje się przede wszystkim w organizowaniu pobytu dla grup przyjeżdżających tutaj na konferencje czy inne spotkania biznesowe. Oczywiście przyjmuje również gości indywidualnych. Załoga dba o to, aby wszyscy czuli się tu bardzo dobrze. Kawiarenki przy recepcji tworzą wspaniały nastrój i niemal rodzinną atmosferę. Można tu posiedzieć, napić się kawy czy herbaty, przeczytać codzienną prasę lub czasopisma będące do dyspozycji gości, zagrać w szachy czy warcaby, albo też wspólnie obejrzeć mecz czy inny program w telewizji. Znajduje się też pianino, na którym gra się podczas spotkań integracyjnych. Wszystko to w pięknym otoczeniu krajobrazu fiordów widocznych przez duże okna całego parteru. Jeśli ma się trochę szczęścia to zobaczyć można tu baraszkujące w morzu foki podpływające pod sam budynek hotelu.
Po ciepłym przywitaniu przez dyrektora hotelu Bengta Selforsa i załogę dziewczyny rozpoczęły prace na różnych stanowiskach w hotelu co pozwoli im poszerzyć umiejętności zawodowe i językowe. W wolnych chwilach w ramach programu stażu poznamy szczególne miejsca i zabytki okolicy Brekstad i stolicy regionu Trondelag Trondheim.
Pierwsza wycieczka za nami. Busem wraz z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie fortu Austratt pochodzącego z II wojny światowej. Fort usytuowany jest w pobliżu parku krajobrazowego i rezerwatu ptaków Ramsar. Następnie udaliśmy się do Zamku Austratt, który jest najstarszym dworem z folwarkiem w Norwegii. Zamek pochodzi z 1150 roku. Do 1660 roku stanowił własność rodziny Bjelke. Ostatnim etapem wycieczki były odwiedziny u praprawnuczki  ostatniego właściciela Uthaug. Jest to skansen, w którym znajdują się autentyczne domki rybaków z końca XVII wieku. Miejscowość ta na przełomie wieku XVII i XVIII stanowiła ważny punkt handlowy na mapie Norwegii. Zwiedzanie skansenu zakończyło się przy podwieczorku.
Przed uczennicami jeszcze 3 tygodnie stażu.

Dodano: 29-11-11
Źródło: Sebastian Krzywda
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane