Aktualności

23.09.2017 - Koncert w Kościele Pokoju


Uczennice Alicja Cygora i Klaudia Jaroszewicz miały przyjemność przedstawienia zarysu historii znanego na całym świecie obiektu z listy UNESCO - Kościoła Pokoju w Świdnicy. Informacji na temat budowli wysłuchali zaproszeni na koncert organowy, uczniowie świdnickich szkół.

Szkolny konkurs gastronomiczny już wkrótce!


Pierwsza edycja konkursu rozpocznie się pod koniec września. Już teraz możecie zapoznać się z jego regulaminem.
Szczegółowe informacje na temat konkursu są umieszczone w dalszej części artykułu.

13.09.2017 - Kolejny raz na CyprzeRealizujemy drugi etap projektu: „Daj z siebie wszystko, a będziesz zauważony i doceniony w swojej branży”. Grupa uczniów ZSHT 26 sierpnia 2017 r. rozpoczęła staż w Limassol na Cyprze w ramach programu POWER Erasmus+.

Świadectwa maturalneŚwiadectwa maturalne z egzaminu poprawkowego są już do odebrania w sekretariacie szkoły.

08.09.2017 - Możliwość wyjazdu do USA


Rusza trzecia edycja programu stypendialnego FLEX dla uczniów na wyjazd na roczną wymianę do USA! Szczegółowe informacje w linkach poniżej:
BROSZURA      PLAKAT

05.09.2017 - Wycieczka integracyjna klas pierwszych


Klasy pierwsze z wychowawcami, p. Adamem Stefańskim i Robertem Karwowskim i opiekunami, p. Agnieszką Michalską, Bożeną Domagałą, Marcinem Niemczykiem i Łukaszem Soboczyńskim, wybrały się do pobliskiej Rzeczki. Celem wyprawy była integracja poprzez wspólne spędzenie czasu, rozmowy i spacer po Górach Sowich.

Stypendia z MOPS

Uczniowie mieszkający w Świdnicy mogą ubiegać się o stypendia szkolne z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Warunkiem uzyskania stypendium jest kryterium dochodowe - wysokość na 1 członka rodziny w miesiącu sierpniu 2017 nie może przekroczyć 514 zł netto. Wnioski znajdują się u pedagoga szkolnego. Termin składania wniosków - 15.09.2017.

04.09.2017 - Nagrody dla najzdolniejszych


W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zostały wręczone nagrody dla najlepszych maturzystów, finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz za osiągnięcia sportowe.