Aktualności

30.11.2012 - Hotelarze na podium

Pierwszy raz w historii szkoły siatkarska reprezentacja dziewcząt wyszła z grupy w której pokonała I LO oraz ZSZ nr 1 i znalazła się w finale powiatu świdnickiego.

30.11.2012 - Kurs barmański

Flair, miksologia, shakeowanie, blenderowanie - umiejętności i pojęcia znane każdemu barmanowi, nie są już obce uczniom naszej szkoły. Piętnastu pełnoletnich adeptów sztuki barmańskiej szkoliło się ...

27.11.2012 - Forum zawodowe

Czego oczekuje pracowawca? Jak szkoła może pomóc młodemu człowiekowi osiągnąć sukces zawodowy? W jaki sposób zdobyć doświadczenie w zawodzie hotelarza?
 

23.11.2012 - Wizyta duszpasterska w ZSHT

Naszą szkołę odwiedził biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch. Biskup wspólnie z dyrekcjią, nauczycielami i uczniami obejrzał prezentację dotyczącą działalności Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

21.11.2012 - PQS

Juz po raz drugi w naszej szkole uczniowie mogli zapoznać się z systemem jakości wieprzowiny PQS. Szkolenie odbyło sie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Kanonierskiej...

16-17.10.2012 - Zdobywamy Ślężę

Po raz XVII Świdnicki Ośrodek Kultury i himalaista Piotr Snopczyński zorganizowali Dni Gór. W ramach imprezy młodzież świdnickich szkół ponad- gimnazjalnych wyjechała na Przełęcz Tąpadła, by rozpocząć forsowanie Ślęży.

01-08.10.2012 - Włochy

Anita Bigus, Kinga Kiliszewska, Katarzyna Kośnik, Gracjan Zając, Jakub Lelewski oraz Mateusz Miniuk  skorzystali z bezpłatnego wyjazdu do Ceglie Messapica we Włoszech w ramach III etapu anglojęzycznego ...

12.10.2012 - Dzień Edukacji Narodowej

Uczniowie i nauczyciele ZSHT zmierzyli się w teleturnieju Familiada, przygotowanym przez p. Martę Kamińską, Łukasza Soboczyńskiego i uczniów Hotelarki. Obydwie drużyny odpowiadały na pytania dotyczące życia szkoły. Mimo wysiłku drużyny Piątkiewiczów, rodzina Belfrowskich okazała się lepsza.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody dla pracowników szkoły wręczyła p. dyr. Aldona Liszka, życząc wszystkim owocnej pracy.