Aktualności

5.12.2012 - Dzielimy się tym, co bezcenne

Po raz kolejny w murach naszej szkoły zbierana jest krew. Krew to życie - wiedzą o tym doskonale nauczyciele, uczniowie i absolwenci Hotelarki, dzieląc się z potrzebującymi tym życiodajnym płynem. Akcją kieruje szkolne koło HDK.

4.12.2012 - Stoły Bożonarodzeniowe: eliminacje

Trwają przygotowania do Festiwalu Stołów Bożonarodzeniowych. W tym roku odbędzie się on 18 grudnia w Galerii Świdnickiej. Uczniowie ZSHT już teraz w Schronisku przy ul. Kanonierskiej prezentują autorskie aranżacje stołów.

30.11.2012 - Konkurs z Gryzeldą i Bazylim [filmik]

Jedną z atrakcji tegorocznego Powiatowego Konkursu Turystycznego były nietoperze. Gryzeldę i Bazylego mogli podziwiać uczniowie szkół powiatu świdnickiego, którzy wykazali się świetną znajomością Gór Kamiennych...

30.11.2012 - Hotelarze na podium

Pierwszy raz w historii szkoły siatkarska reprezentacja dziewcząt wyszła z grupy w której pokonała I LO oraz ZSZ nr 1 i znalazła się w finale powiatu świdnickiego.

30.11.2012 - Kurs barmański

Flair, miksologia, shakeowanie, blenderowanie - umiejętności i pojęcia znane każdemu barmanowi, nie są już obce uczniom naszej szkoły. Piętnastu pełnoletnich adeptów sztuki barmańskiej szkoliło się ...

27.11.2012 - Forum zawodowe

Czego oczekuje pracowawca? Jak szkoła może pomóc młodemu człowiekowi osiągnąć sukces zawodowy? W jaki sposób zdobyć doświadczenie w zawodzie hotelarza?
 

23.11.2012 - Wizyta duszpasterska w ZSHT

Naszą szkołę odwiedził biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch. Biskup wspólnie z dyrekcjią, nauczycielami i uczniami obejrzał prezentację dotyczącą działalności Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

21.11.2012 - PQS

Juz po raz drugi w naszej szkole uczniowie mogli zapoznać się z systemem jakości wieprzowiny PQS. Szkolenie odbyło sie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Kanonierskiej...