Aktualności

27.11.2012 - Forum zawodowe

Czego oczekuje pracowawca? Jak szkoła może pomóc młodemu człowiekowi osiągnąć sukces zawodowy? W jaki sposób zdobyć doświadczenie w zawodzie hotelarza?
 

23.11.2012 - Wizyta duszpasterska w ZSHT

Naszą szkołę odwiedził biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch. Biskup wspólnie z dyrekcjią, nauczycielami i uczniami obejrzał prezentację dotyczącą działalności Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

21.11.2012 - PQS

Juz po raz drugi w naszej szkole uczniowie mogli zapoznać się z systemem jakości wieprzowiny PQS. Szkolenie odbyło sie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Kanonierskiej...

16-17.10.2012 - Zdobywamy Ślężę

Po raz XVII Świdnicki Ośrodek Kultury i himalaista Piotr Snopczyński zorganizowali Dni Gór. W ramach imprezy młodzież świdnickich szkół ponad- gimnazjalnych wyjechała na Przełęcz Tąpadła, by rozpocząć forsowanie Ślęży.

01-08.10.2012 - Włochy

Anita Bigus, Kinga Kiliszewska, Katarzyna Kośnik, Gracjan Zając, Jakub Lelewski oraz Mateusz Miniuk  skorzystali z bezpłatnego wyjazdu do Ceglie Messapica we Włoszech w ramach III etapu anglojęzycznego ...

12.10.2012 - Dzień Edukacji Narodowej

Uczniowie i nauczyciele ZSHT zmierzyli się w teleturnieju Familiada, przygotowanym przez p. Martę Kamińską, Łukasza Soboczyńskiego i uczniów Hotelarki. Obydwie drużyny odpowiadały na pytania dotyczące życia szkoły. Mimo wysiłku drużyny Piątkiewiczów, rodzina Belfrowskich okazała się lepsza.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody dla pracowników szkoły wręczyła p. dyr. Aldona Liszka, życząc wszystkim owocnej pracy.

29.09.2012 - Na sportowo

Na terenie świdnickiego OSiR nauczyciele i uczniowie ZSHT brali udział w corocznych otrzęsinach klas pierwszych, połączonych z dniem sportu i wyborem mistera szkoły.

Misterem szkoły został wybrany uczeń klasy 1a, Richard Curry, który najlepiej poradził sobie w niełatwych konkurencjach wyznawania miłości, przewijania niemowlęcia czy wybrnięcia z małżeńskiej sprzeczki.

18.09.2012 - Kurs baristyczny w szkole

W czwartek 20 września rozpocznie się w szkole kurs baristyczny. Weźmie w nim udział 15 uczniów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym  przy ul. Kanonierskiej w godzinach 14.30-19.00.

Kolejne zajęcia odbedą się w piątek i w sobotę.