Aktualności

16-17.10.2012 - Zdobywamy Ślężę

Po raz XVII Świdnicki Ośrodek Kultury i himalaista Piotr Snopczyński zorganizowali Dni Gór. W ramach imprezy młodzież świdnickich szkół ponad- gimnazjalnych wyjechała na Przełęcz Tąpadła, by rozpocząć forsowanie Ślęży.

01-08.10.2012 - Włochy

Anita Bigus, Kinga Kiliszewska, Katarzyna Kośnik, Gracjan Zając, Jakub Lelewski oraz Mateusz Miniuk  skorzystali z bezpłatnego wyjazdu do Ceglie Messapica we Włoszech w ramach III etapu anglojęzycznego ...

12.10.2012 - Dzień Edukacji Narodowej

Uczniowie i nauczyciele ZSHT zmierzyli się w teleturnieju Familiada, przygotowanym przez p. Martę Kamińską, Łukasza Soboczyńskiego i uczniów Hotelarki. Obydwie drużyny odpowiadały na pytania dotyczące życia szkoły. Mimo wysiłku drużyny Piątkiewiczów, rodzina Belfrowskich okazała się lepsza.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody dla pracowników szkoły wręczyła p. dyr. Aldona Liszka, życząc wszystkim owocnej pracy.

29.09.2012 - Na sportowo

Na terenie świdnickiego OSiR nauczyciele i uczniowie ZSHT brali udział w corocznych otrzęsinach klas pierwszych, połączonych z dniem sportu i wyborem mistera szkoły.

Misterem szkoły został wybrany uczeń klasy 1a, Richard Curry, który najlepiej poradził sobie w niełatwych konkurencjach wyznawania miłości, przewijania niemowlęcia czy wybrnięcia z małżeńskiej sprzeczki.

18.09.2012 - Kurs baristyczny w szkole

W czwartek 20 września rozpocznie się w szkole kurs baristyczny. Weźmie w nim udział 15 uczniów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym  przy ul. Kanonierskiej w godzinach 14.30-19.00.

Kolejne zajęcia odbedą się w piątek i w sobotę.

13.09.2012 - Z Comeniusem do Anglii

27 września w szkole rozpocznie się rekrutacja uczniów do IV etapu projektu LLP Comenius Local Tourist Attractions - wyjazd do szkoły w Swindon w Anglii.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać tutaj (spakowane w formacie *rar). Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły do 27.09.2012 do godz. 11.00. Numer sali zostanie podany później.

6.09.2012 - Nagrody starosty świdnickiego

W auli Zespołu Szkół Specjalnych zostały wręczone nagrody starosty świdnickiego za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. W sumie nagrody w postaci stypendium od 200 do 500 zł odebrało 140 uczniów Powiatu Świdnickiego. Spośród uczniów i maturzystów naszej szkoły wyróżnieni zostali:

Za wyniki w nauce:
Natalia Cyrulewicz
Ewa Podwińska

Za konkursy:
Paulina Roniewska
Paulina Filip
Dajana Korpas
Ewa Kazimierczak
Natalia Cyrulewicz
Ambra Federica Dubel