Aktualności

29.11.2017 - Mistrz Sebastian


W Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju odbyła się IX edycja konkursu hotelarsko-gastronomiczno-turystycznego o tytuł "Profesjonalista i Mistrz w Branży Turystycznej". Uczeń Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Sebastian Sienkiewicz zajął I miejsce i uzyskał tytuł mistrza w branży.

23.11.2017 - Wieczór poetycki


Pamela Włodkowska, Nicol Gryko, Nicol Piwiec i Natalia Kozicka z klasy 1HT pod opieką p. Bożeny Domagały  wzięły udział w X Powiatowym Wieczorze Poezji Obcojęzycznej w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Wieczór poświęcony był poezji Boba Dylana, a uczennice zdobyły nagrody za prezentacje  utworów „Like a Rolling Stone” i „Golden Loom”.

21.11.2017 - Warsztaty gastronomiczne z gimnazjalistamiUczniowie klasy 2GB Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych. Tematem zajęć było przygotowanie zdrowego posiłku, nauka przeliczania zawartości cukru w popularnych napojach. Ponadto uczniowie zdobywali umiejętność nakrywania do stołu i przenoszenia talerzy.

Wzruszamy i dzielimy się radością Świąt Bożego Narodzenia


Wolontariusze Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych wyszli z pomysłem tworzenia kartek świątecznych dla pacjentów Hospicjum Ojca Pio w Świdnicy. Do akcji zaprosili seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu, które odbyło się w budynku szkoły, wzięli udział Igor Dąbrowski, Alicja Drobnik, Alicja Wawrzyniak, Anna Ampanowicz, Patrycja Pawiłowicz, Daria Pietruszewska, Klaudia Jagoszewska, Maja Bugajska, Marika Mierzwiak, Kinga Kowalska, Kamila Piotrkoska i Natalia Klima.

Katalog szkolnej biblioteki online


Od dziś można korzystać z internetowego KATALOGU szkolnej biblioteki. Uczniowie, chcący założyć konto biblioteczne online, dające możliwość m.in. elektronicznej rezerwacji, powinni zgłosić się do biblioteki.

21.11.2017 - Egzaminy próbneUczniowie klas maturalnych rozpoczęli serię próbnych egzaminów. Na początek język polski, a w kolejnych dniach matematyka i języki obce. Powodzenia!

II etap Konkursu Gastronomicznego


II etap Szkolnego Konkursu Gastronomicznego Mistrz Kulinarny ZSHT to przygotowanie receptury gastronomicznej potrawy wraz ze zdjęciem. Ostateczny termin złożenia prac konkursowych - 30.11.2017r. ,godz.15.00 (sala 7). Recepturę gastronomiczną należy opracować zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 3.

16-17.11.2017 - Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie


Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Dolnośląskich Potyczek Hotelarskich. Reprezentantem ZSHT był Sebastian Sienkiewicz w towarzystwie p. Magdaleny Kołodziejczyk.