Aktualności

02.12.2017 - Nasze szkolne schronisko ze złotym medalem


W dniach 01-03 grudnia 2017 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie odbyło się podsumowanie 57 edycji Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. W tegorocznym współzawodnictwie udział wzięły 162 schroniska z całej Polski. Wyróżnionych zostało 61 obiektów w dwóch kategoriach: schronisk całorocznych i schronisk sezonowych.

05.12.2017 - Nasi wolontariusze nagrodzeni


Podczas dorocznej gali, zorganizowanej w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, grupa uczniów ZSHT otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł.

29.11.2017 - Mistrz Sebastian


W Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju odbyła się IX edycja konkursu hotelarsko-gastronomiczno-turystycznego o tytuł "Profesjonalista i Mistrz w Branży Turystycznej". Uczeń Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Sebastian Sienkiewicz zajął I miejsce i uzyskał tytuł mistrza w branży.

23.11.2017 - Wieczór poetycki


Pamela Włodkowska, Nicol Gryko, Nicol Piwiec i Natalia Kozicka z klasy 1HT pod opieką p. Bożeny Domagały  wzięły udział w X Powiatowym Wieczorze Poezji Obcojęzycznej w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Wieczór poświęcony był poezji Boba Dylana, a uczennice zdobyły nagrody za prezentacje  utworów „Like a Rolling Stone” i „Golden Loom”.

21.11.2017 - Warsztaty gastronomiczne z gimnazjalistamiUczniowie klasy 2GB Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych. Tematem zajęć było przygotowanie zdrowego posiłku, nauka przeliczania zawartości cukru w popularnych napojach. Ponadto uczniowie zdobywali umiejętność nakrywania do stołu i przenoszenia talerzy.

Wzruszamy i dzielimy się radością Świąt Bożego Narodzenia


Wolontariusze Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych wyszli z pomysłem tworzenia kartek świątecznych dla pacjentów Hospicjum Ojca Pio w Świdnicy. Do akcji zaprosili seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu, które odbyło się w budynku szkoły, wzięli udział Igor Dąbrowski, Alicja Drobnik, Alicja Wawrzyniak, Anna Ampanowicz, Patrycja Pawiłowicz, Daria Pietruszewska, Klaudia Jagoszewska, Maja Bugajska, Marika Mierzwiak, Kinga Kowalska, Kamila Piotrkoska i Natalia Klima.

Katalog szkolnej biblioteki online


Od dziś można korzystać z internetowego KATALOGU szkolnej biblioteki. Uczniowie, chcący założyć konto biblioteczne online, dające możliwość m.in. elektronicznej rezerwacji, powinni zgłosić się do biblioteki.

21.11.2017 - Egzaminy próbneUczniowie klas maturalnych rozpoczęli serię próbnych egzaminów. Na początek język polski, a w kolejnych dniach matematyka i języki obce. Powodzenia!